Podróż Australia! Plan dla spragnionych niecodziennych wrażeń i zachwycających widoków

Posted by

Około piętnastu tysięcy kilometrów, osiem stref czasowych, ponad 20 godzin podróży — tyle mniej więcej dzieli polskiego turystę od australijskiego Sydney. Zachwycające, surowe krajobrazy, egzotyczna fauna i flora, a także zdobycze rozwijającej się z daleka od innych cywilizacji urbanistyki co roku przyciągają tu miliony turystów. Nic w tym dziwnego, bo pod hasłem: podróż Australia mogą kryć się godziny niezapomnianych doznań, niedostępnych nigdzie indziej. Wycieczka, gdy organizowana przez dobre biuro podróży, stanie się wyprawą życia, bo wrażeń na kontynencie położonym na drugiej półkuli nie brakuje. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto zastanowić się, na jaki wariant wycieczki lepiej jest się zdecydować. Jeśli na sercu leży nam przede wszystkim podziwianie egzotycznej, nieskażonej cywilizacją przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów, wybierzmy opcję zwiedzania Nowej Kaledonii wraz z sąsiadującymi archipelagami wysp. Turystom zainteresowanym zabytkami, architekturą i historią regionu polecić można natomiast podróż dookoła Australii, zahaczającą o wszystkie ważne i warte odwiedzenia miasta i atrakcje turystyczne.

Kosmopolityczne Sydney

Choć nie jest stolicą państwa, Sydney jest bez wątpienia jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Australii. To punkt konieczny do odwiedzenia na mapie każdego podróżnika! Tętniąca życiem metropolia zachwyca nowoczesnością, elastycznością i malowniczym położeniem. To perełka dla miłośników architektury, którzy zwiedzanie zacząć powinni od słynnego budynku opery (Sydney Opera House). Ciekawa bryła, gra świateł i portowe położenie czynią z niego wizytówkę miasta. Nie mniej wart uwagi jest most Sydney Harbour – stalowy gigant górujący nad mieszkańcami, nocą oświetlający zatokę Jackson. Tym którzy pragnęliby przede wszystkim poznać nieco australijskiej historii i obyczajów, a także fauny i flory polecamy wycieczkę do wielkiego i pełnego atrakcji oceanarium Sea Life (przypadnie do gustu zwłaszcza najmłodszym!) oraz niebanalne Muzeum Sydnejskie. Już sam spacer malowniczymi ulicami miasta to duże przeżycie dla turystów z Europy, odbywające się tutaj co chwilę targi, hałaśliwe bazary (np. Fish Market, The Rocks Market), niecodzienny przekrój restauracji uchyla nieco rąbka tajemnicy atmosfery miasta, w którym mieszają się wpływy europejskie, brytyjskie, azjatyckie i inne. Położone nieopodal miasta parki krajobrazowe Blue Ribbon i Blue Mountains to także świetny pomysł na wycieczkę, dla nich warto jednak zarezerwować w kalendarzu cały dzień.

Canberra – niezwykła atmosfera stolicy

Odwiedzając australijską stolicę, Canberrę, warto pokusić się o odwiedzenie Narodowej Biblioteki Australijskiej i War Memorial. To dwie bardzo mocno działające na wyobraźnie atrakcje, bo przybliżają nieco sposób formowania się tutejszych społeczeństw, ich kulturowe korzenie, historyczne zaszłości. Budynki przy okazji zachwycają swoim majestatem i precyzją projektu, docenią je zwłaszcza miłośnicy sztuki klasycznej. Malowniczą panoramę miasta podziwiać można z wysoko położonego punktu widokowego Mount Ainsile, a stąd blisko już do Narodowego Ogrodu Botanicznego, w którym odkryć można florę i faunę niespotykaną nigdzie w Europie. Odważnym i szukającym odrobiny adrenaliny polecić można wypad szlakiem Boroomba Rocks Walk. To kamienny, wymagający szlak, którego ukończenie rekompensują jednak doznania estetyczne. To namiastka tego jak pięknie i nietuzinkowo może wyglądać plan: podróż Australia, gdy realizowany głównie pod kątem krajobrazowym!

Luz Melbourne i rejsy po Pacyfiku

Nie da się w pełni poznać Australii, nie spędzając choć chwili w Melbourne – położonej na wschodnio-południowym wybrzeżu stolicy lata, oceanu i wypoczynku! To właśnie tutaj turyści mogą poznać kraj surferów, opalania się, wyścigów jachtów i innych wodnych atrakcji. Piękne, czyste plaże, rozwinięta turystyka nadmorska, zróżnicowana i bogata baza hotelowa czynią z miasta jedną z najciekawszym australijskich „miejscówek”. Spędzając tu kilka dni, warto kilka zarezerwować na rejs po oceanie, których bez liku oferują okoliczni armatorzy. Odważniejsi mogą pokusić się nawet o kurs nurkowania, by móc podziwiać malowniczą rafę koralową. Melbourne to także stolica australijskiego sportu, dlatego będąc tu, trzeba koniecznie zwiedzić monumentalny stadion krykieta – narodowego sportu. Stąd blisko już do ArtVo – jednego z najbardziej oryginalnych muzeów sztuki na świecie! Podróżującym z dziećmi polecamy zahaczenie o miejskie zoo, gdzie spotkać można Koalę, kangura czy olbrzymie pająki! Z wieloma zwierzakami można się przywitać i poobcować chwilę, co dla miłośników futrzaków jest niecodzienną gratką.

Trudno streścić wszystkie turystyczne walory Australii, bo to kraj złożony, ogromny i zróżnicowany. Bez problemu znajdziemy tu miejsca na kilkudniowe piesze wycieczki po malowniczych terenach, również te górskie – dla bardziej wymagających, czy centra zwariowanych sportów wodnych. Liczne rezerwaty i ogrody botaniczne to też szansa na zapoznanie się z właściwą dla wyspy fauną i florą, tak dalece różną od naszej, europejskiej. Dobrze czas spędzą tu też wielbiciele nocnych imprez i szalonych klubów! Australijskie miasta znane są ze swej otwartości na nocne wydarzenia i spotkania kulturalne najróżniejszego typu. Pamiętaj by swój pobyt organizować razem z dobrym, doświadczonym w tej lokalizacji biurem podróży, a nigdy nie zapomnisz spędzonych tu wakacyjnych chwil!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *